All Blogs

Latest Blog

DVC-Ukraine Open 2021
Больше всего я люблю сравнивать матчи по практической стрельбе с часами. Во-первых, потому что хороший матч – это слаженная работа многих-многих людей, каждый из которых как шестеренка в механизме одинаково важен. Во-вторых, точность – это то, без чего не имеют смысла ни стрельба, ни часы… В третьих, в хороших часах одинаково прекрасны как механизм (организационная часть матча), так и циферблат (дизайн упражнений, призы, кейтеринг и тп)
Сегодня я посудил на рождении нового часового бренда в мире украинских матчей – DVC-Ukraine Open 2021. Конечно, назвать этот бренд новым сложно, потому что коллаборации Vadym Koval - Competitive Shooter как судьи и Zaur Tautiev, как директора матча уже много лет и т.н. «зауровские матчи» давно уже известны своей сложностью и жесточайшим таймингом.
На этот раз, однако, роли немного поменялись. Вадим выступил директором матча, Заур Таутиев – дизайнером упражнений а роль главного судьи выполнил Евгений Сирык, со своим богатым опытом как обычных, так и ведомственных матчей…


DVC Cup – это название целого ряда соревнований, которые ожидают украинских стрелков в ближайшее время. Первый матч, проведенный сегодня, стал своего рода «пилотным», и только поэтому организаторы решили ограничиться вторым уровнем, но уже осенью нас ждут «тройки» по ружью и пистолету. И все говорит о том, что это только начало целой серии хороших и качественных стрелковых мероприятий.
Этот DVC Cup был самой яркой иллюстрацией поговорки «матч делают хелперы». Она ведь не только о хелперах, а о том, что мелочей быть не должно. И их не было. Во-первых, идеальная работа судейской бригады. На каждом упражнении работало два основных судьи и ассистент, который вносил данные в Практискор. Хелперы – спортсмены, работали настолько слаженно и незаметно, что казалось, мишенная обстановка восстанавливается сама по себе. Что хелперы, что судьи перед началом соревнований получили самый подробный и детальный инструктаж, который когда-либо был на украинских матчах. И речь в нем шла не столько об упражнениях, сколько о философии работы, цель которой – обеспечить не только объективность, но и скорость матча, сделать его комфортным для стрелков и ВСЕХ участников. Ведь идеальный матч стрелок должен проходить «на одном дыхании» с минимальными паузами и задержками. Если учесть, что некоторые стрелки DVC Cup успели сегодня принять участие еще в одном матче на «Куполе», то и с этой задачей мы справились.
Особо хочу отметить нашего квотермейстера Алексея, который как джинн из бутылки появлялся на каждом упражнении по первому же зову (а иногда и без него) и красил, прибивал, поправлял, восстанавливал все, что только что было безжалостно разрушено пулями стрелков. Замену троса на свингере он произвелбыстрее, чем стрелок успел доснарядить магазины. И хорошо, что самый главный свой козырь – сварочный аппарат, Алексею так и не пришлось доставать из багажника.
И хотя многие классы и категории так и не были открыты, уверен, что в следующих матчах цикла с найдутся уже президентские медали и для леди, и для юниоров и для сеньоров. А может еще и категории «классик» с «опеном» откроются. Все будет DVC. Я знаю!
18 November, 2021
Історія МКПС

Міжнародна конфедерація практичної стрільби (МКПС) була утворена для популяризації, підтримки та розвитку практичної стрільби.

Мистецтво стрільби сягає своїм корінням глибоко у Середньовіччя, але тільки з середини XIX століття воно почало розвиватися як спорт. Близько 200 років тому стрільці почали збиратися для тренувань і змагань у різноманітних стрілецьких дисциплінах.

Практична стрільба зародилася у південній Каліфорнії (США) у другій половині 50-х років XX століття і швидко поширилася у всьому стрілецькому світі. Оскільки цей спорт залучав все більше і більше уваги, учасники стали підшукувати більш правильну структуру організації та проведення змагань. І як результат, в травні 1976 року, на Міжнародній пістолетній конференції, що проходила у місті Колумбія (штат Міссурі), зібралися спортсмени, які представляли різні куточки світу.

Джефф Купер 1-й Президент МКПС
Джефф Купер 1-й Президент МКПС

На конференції обговорювалася структура, організаційні деталі та майбутнє практичної стрільби. Була так само прийнята Конституція (натисніть, щоб переглянути поточну версію), яка і поклала початок Міжнародній конфедерації практичної стрільби (МКПС). Точність, потужність і швидкість були визнані як основні елементи та стали фундаментальними в МКПС.  Девіз — DVC — Diligentia, Vis, Celeritas (Точність, Потужність, Швидкість) покликаний зображати собою рівноцінну важливість цих трьох елементів. Так само були розроблені правила і систематизовані безпечні навички поводження зі зброєю.

Історія українського регіону МКПС

Олександр Мілюков Регіональний директор українського регіону МКПС і Нік Алексакос Президент МКПС (1995-2016 рр.)
Олександр Мілюков Регіональний директор українського регіону МКПС і Нік Алексакос Президент МКПС (1995-2016 рр.)

Практична стрільба в Україні зародилася завдяки Аббасову Руслану, який 2001 р. пройшов членський та суддівський семінари закордоном та привіз даний вид спорту в Україну поділившись нею з Мілюковим Олександром. Разом вони почали популяризувати та розвивати практичну стрільбу в Україні. Аббасов Руслан був першим членом МКПС на Україні та став першим Регіональним директором українського регіону МКПС. 

7 грудня 2003 року група ентузіастів провела перше змагання з практичної стрільби на Україні. У них взяло участь 17 осіб та було лише 3 вправи.

Основна робота до 2010 року була направлена на популяризацію практичної стрільби серед ентузіастів стрілецького спорту, власників зброї та власників збройова компанія.

І ось у 2013 році кількість членів МКПС України досягла свого піку у 650+ членів, порядку 7 змагань III рівня. Але, на жаль, через обставини, що сталися в Україні, вже під кінець 2014 року кількість членів в МКПС України становила близько 150 осіб та було проведене лише 1 змагання.

Після довгого спаду, практична стрільба почала відновлюватись у 2016-2017 роках.

У 2019 році ми вийшли на рівень 2013 року: 600 членів та 5 змагань III рівня.

Всі члени МКПС є безпечними та відповідальними стрільцями та власниками зброї, які повною мірою розуміють той факт, що зброя вимагає поваги та звернення на Ви, незалежно від обставин. Дане твердження доводить факт, що за той насичений час існування, який налічує український регіон МКПС, на наших змаганнях не було жодного нещасного випадку пов’язаного з необережним поводженням зі зброєю.

Ми виросли та отримали визнання не тільки всередині країни, а й на міжнародній арені. Стрільці український регіон МКПС регулярно беруть участь в міжнародних змаганнях і чемпіонатах різного рівня, при цьому стабільно займають гідні та навіть призові місця.

Міжнародна спільнота МКПС дружньо прийняло нас до свого складу та завдяки цьому ми маємо постійну можливість отримання актуальної інформації зі стрілецької справи безпосередньо від її носіїв. Український регіон МКПС це велика і дружна сім’я, яка з радістю приймає нових стрільців і надає їм всіляке сприяння.

17 April, 2021
Що таке практична стрільба?

Унікальність практичної стрільби полягає в тому, що умови змагань з цього виду спорту якомога правдиво відтворюють умови реального застосування вогнепальної зброї. Будь то на полюванні, при виконанні службового обов’язку або при захисті Батьківщини.

На відміну від традиційних стрілецьких дисциплін, практична стрільба будується на принципі балансу трьох елементів: точності, потужності та швидкості. Інакше кажучи, стрілець повинен вміти не тільки потрапляти в ціль, але і робити це якомога швидше. Причому потужність зброї впливає на кількість очок. Адже чим потужніша зброя, тим складніше з неї стріляти.

Що таке практична стрільба?

Суму очок за поразку всіх мішеней поділена на час виконання — називають хіт-фактор, який є результатом вправи. Стрілець, що має найбільший хіт-фактор — перемагає в даній вправі та отримує найбільшу кількість очок яку можливо набрати на вправі. Решта учасників змагання на вправі отримують очки відповідно до процентного співвідношення свого хіт-фактора до хіт-фактора найкращого на вправі спортсмена. Змагання з декількох вправ виграє спортсмен, який набрав більшу кількість очок. Для більшої наочності набраним очкам найкращого стрільця встановлюється значення в 100%, а інші результати пропорційно перераховують у відсотки, що створює своєрідний рейтинг.

При побудові вправ мішені розташовуються на різних дистанціях, а мішена обстановка змінюється від змагання до змагання, аби спортсмени не звикли до одних і тих же умов стрільби. Все це робить практичну стрільбу одним з цікавих видів стрілецького спорту, змагання з якого відрізняються винятковою видовищністю і динамічністю.

Напевно, дуже важко знайти вид спорту, який вимагав би такого напруження нервів, концентрації інтелекту і фізичних сил спортсмена. Під час виконання вправи потрібно обробляти кожен постріл, набирати очки. Потрібно швидко рухатися, контролюючи положення зброї — за небезпечний рух пістолетом вас дискваліфікують змагання закінчені. Не можна промахуватися — це великі штрафні очки. Не можна стріляти в штрафні мішені — за їх поразки також слідують покарання. При цьому на вас тисне час — швидше, швидше… Під час цих “перегонів” потрібно тримати в голові весь “план гри”: в якій послідовності вражати мішені, як рухатися, де змінювати магазини та інше. Цей творчий процес захоплює стрілка, не даючи йому відчувати втому або нудьгу.

17 April, 2021
Модули для Опенкарт 2.x - 3.x