Суму очок за поразку всіх мішеней поділена на час виконання — називають хіт-фактор, який є результатом вправи. Стрілець, що має найбільший хіт-фактор — перемагає в даній вправі та отримує найбільшу кількість очок яку можливо набрати на вправі. Решта учасників змагання на вправі отримують очки відповідно до процентного співвідношення свого хіт-фактора до хіт-фактора найкращого на вправі спортсмена. Змагання з декількох вправ виграє спортсмен, який набрав більшу кількість очок. Для більшої наочності набраним очкам найкращого стрільця встановлюється значення в 100%, а інші результати пропорційно перераховують у відсотки, що створює своєрідний рейтинг.
При побудові вправ мішені розташовуються на різних дистанціях, а мішена обстановка змінюється від змагання до змагання, аби спортсмени не звикли до одних і тих же умов стрільби. Все це робить практичну стрільбу одним з цікавих видів стрілецького спорту, змагання з якого відрізняються винятковою видовищністю і динамічністю.
Напевно, дуже важко знайти вид спорту, який вимагав би такого напруження нервів, концентрації інтелекту і фізичних сил спортсмена. Під час виконання вправи потрібно обробляти кожен постріл, набирати очки. Потрібно швидко рухатися, контролюючи положення зброї — за небезпечний рух пістолетом вас дискваліфікують змагання закінчені. Не можна промахуватися — це великі штрафні очки. Не можна стріляти в штрафні мішені — за їх поразки також слідують покарання. При цьому на вас тисне час — швидше, швидше… Під час цих “перегонів” потрібно тримати в голові весь “план гри”: в якій послідовності вражати мішені, як рухатися, де змінювати магазини та інше. Цей творчий процес захоплює стрілка, не даючи йому відчувати втому або нудьгу.